Koka karkasa mājas

Koka karkasa ēkas – tas ir privātmāju būvniecības veids, kas jau iekarojis lielu popularitāti gan Eiropas Savienībā, gan Ziemeļamerikā, veicinot cilvēku atgriešanos no betona celtnēm pie dzīves mājīgā un dabiskā vidē. Koka karkasa māju būvniecības tehnoloģija ir saglabājusi tradicionālo koka ēku priekšrocības un samazinājusi to trūkumus, kļūstot par vienu no izdevīgākajām, ērtākajām, ātrākajām un drošākajām mazstāvu ēku celtniecības metodēm.

Koka karkasa mājas visvairāk tiek būvētas attīstītajās valstīs. Statistika rāda, ka t.s. „attīstītajā pasaulē” vairāk nekā 70% cilvēku izvēlējušies dzīvot tieši koka mājās. Kanādā, Norvēģijā, ASV – tur koka ēku īpatsvars sastāda absolūto vairumu (ap 90%) no mazstāvu apbūves. Nav šaubu – koka karkasa ēkas ir kvalitatīvas, humānas dzīves vides un labklājības simbols.

Kur slēpjas koka karkasa māju pievilcības atslēga?

Iemesli ir vairāki un par katru no tiem Jūs varat izlasīt sīkāku izklāstu atsevišķi sekojošajās apakšsadaļās. Taču pamatā pircēji izvēlas koka karkasa mājas tāpēc, ka:
  • koka karkasa mājas ir cilvēkam „draudzīgākas” nekā jebkura cita materiāla celtnes, jo to iekšējais mikroklimats nodrošina cilvēka organismam optimālus dzīves apstākļus.
  • koka karkasa ēkas, ja tiek būvētas pareizi, nodrošina lielisku siltumizolāciju un palīdz krietni ietaupīt uz apkures rēķiniem.
  • koka karkasa ēku būvniecības tehnoloģija ļauj tās uzcelt ātri un vienkārši, kā arī pietiekami izdevīgi no finansiālā viedokļa.
  • pareizi uzceltas koka karkasa ēkas ir ugunsdrošas un izturīgas.

Ja vēlaties izprast koka karkasa ēku īpašības sīkāk, dodieties uz apakšsadaļām:

1. Ekoloģija. Koka karkasa māja rūpējas par Jūsu labsajūtu!
2. Energoefektivitāte. Apkures rēķini vairs neradīs stresu!
3. Būvniecības ātrums. Pārcelieties uz savu jauno māju jau pēc pāris mēnešiem!
4. Izturība un ugunsdrošība. Koka ēkas pārdzīvo gadsimtus!
5. Izmaksas. Iemesli, kāpēc būvēt koka karkasa māju ir finansiāli gudrs lēmums!
Attīstītajās valstīs vairāk nekā 70% cilvēku dzīvo koka mājās.