Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011

Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2011


Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Latvijas Būvniecība” 2012.gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” 1.vietas ieguvēja kategorijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2011” fotogalerijā redzamā vienģimenes māja „Daugaviņas” Ikšķiles novadā.


Konkursa ietvaros kopumā tika saņemts 41 pieteikums. Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti. Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”notika Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros.

Divstāvu vienģimenes ēka ekspluatācijā tika nodota 2011.gadā. Ēkas kopējā platība ir 158,5 m2 un apkurināmā platība ir 98,5 m2. Ēkas pamatos ir dzelzsbetona plātne ar XPS izolāciju. Ēka ir būvēta no dubulta koka karkasa konstrukcijām un sienās un jumtos ir akmensvates un celulozes izolācija. Ēkā ir iebūvēti trīskārši stikloti logi. Mājā ir uzstādīta ventilācijas sistēma ar siltummaini.

Projekta īstenošanas izmaksas – 88 768,78 LVL un piesaistītais KPFI līdzfinansējuma apjoms bija 29 087,57 LVL. Jāpiebilst, ka īpatnējais siltumenerģijas patēriņš ēkas apkurei ir ne lielāks par 17 kWh/m2 gadā. Projekta pasūtītājs – Voldemārs Jānis Uplejs, projekta autori – SIA „Krauklis Grende” un būvuzņēmējs.

Informācija no LR Ekonomikas ministrijas mājas lapas

Vairāk par 2011.gada Energoefektīvāko vienģimenes māju Latvijā projekta autoru apskatā - Pasīvās mājas projekts "Daugaviņas"